Zahradní kuchyň - Praha

Tato zahradní kuchyň v Říčanech u Prahy vznikla na základě velmi konkrétní představy investora, který se inspiroval během dovolené ve Španělsku, kde podobný grilovací dům viděl. Zadání projektu se na začátku jevilo jako jednoduchá záležitost, nicméně bylo nutno kuchyň nakonec celkem dvakrát přepracovat, než byl investor stoprocentně spokojen, což je ostatně cílem každé naší realizace.

Stavba zahradní kuchyně v hotové zahradě

Při stavbě zahradní kuchyně se často musíme vypořádat se situací, kdy má vzniknout na již hotové zahradě. Ani tentokrát tomu nebylo jinak, a tak před započetím stavby a navážením kamene přišla na řadu prkna, kterými byl zakryt anglickýtrávník tak, aby se jeho poškození během stavby zredukovalo na minimum. Při práci na již hotové zahradě se kamenické práce kvůli nutnosti dávat pozor na okolní vegetaci samozřejmě komplikují, nicméně brali jsme to jako výzvu. Při návrhu zahradní kuchyně do již hotové zahrady se inspirujeme tím, co bude zahradní kuchyň obklopovat. Ze zkušenosti můžeme potvrdit, že výsledek vždy stojí za to.

Zahradní kuchyň - Praha

Umístění zahradní kuchyně v rámci celkové situace

Při návrhu umístění zahradní kuchyně jsme vycházeli z požadavku investora na klid pro zbytek rodiny pro případ, že se pobyt hostů v zahradní kuchyni protáhne do pozdních nočních hodin. „Přes den by to mělo být pro rodinu a večer pro návštěvy“, doslova řekl. To, že člověk míní a pánbůh mění, se ukázalo ještě před dokončením posledních prací, když investor se synem do pozdních nočních hodin hrál v nové zahradní kuchyni kostky! „Ani elektriku jsme nepotřebovali, Vy jste nám změnil život, pane Hrdino!“

Nezávislost na kuchyni v domě

Hlavními prvky celé zahradní kuchyně jsou krb s otevřeným ohništěm a udírna, obojí určeno pro přípravu vybraných lahůdek, které v konvenční kuchyni zkrátka připravit nelze. Naprostou provozní nezávislost zahradní kuchyňe na domácí kuchyni v letních měsících zajišťuje lednice, kamenné umyvadlo a zásuvka pro případ potřeby zapojení např. rychlovarné konvice. To jsme zpracovali již v návrhu, po dokončení jsme kuchyni mohli rovnou vyzkoušet.

Tato kuchyň posloužila jako zdroj inspirace pro následující články:

Otvoriť okno cookies