Kamenné symboly

Symbol - Keltská spirála

Působí na své okolí jako biorezonátor(barevný léčivý obrázek ve  velikosti zpravidla 10x10 cm). Má velmi silné zklidňující účinky.  Doplňuje životní energii a přikládáním na určitá místa na těle dochází k  regeneraci orgánů. Umístěním pod sklenku či jinou nádobku s tekutinami  již za několik minut dochází k příznivým molekulárním změnám. Vždy má  nějaký přirozený motiv z přírody a vesmíru například hvězdná mlhovina,  DNA, zárodky, listy, kapradí.

  • Význam: znovuzrození, životní síla a růst. Pravotočivé spirály slouží k dobíjení, levotočivé k vybíjení energie. Symbolizuje nezničitelnost života, evoluci , smrt a znovuzrození. Směřuje od Boha k lidem a od lidí zpět k Bohu.
Kamenné symboly

Kouzlo plodnosti Falus
Keltové se velmi zabývali plodností a tvořivými silami. Co se týče  jejich dávných znaků, byly to například vztyčený palec, koňský ohon,  hlavně především falus. Vyjadřovali právě sexuální potenci a plodnost,  ale je také dost možné, že byly i výrazem prostého štěstí a radosti. V  ságách nacházíme časté odkazy, že sexuální podněty se používali jako  zbraň za účelem dosažení míru, aby se předešlo vraždění a bitvám.

Slunce
Sluneční kult k sobě přitahuje významy života (včetně uzdravení a  plodnosti), agonie – spojením s léčivým zdrojem, nejspíše se slunečním  teplem. Slunce je spojeno s posvátným ohněm, který prehistorickým lidem  přinesl, jak známo, světlo, teplo a novou kvalitu života. Sluneční  paprsky symbolizují světové strany a také tzv. světový strom. Ten svými  paprsky udržuje pohromadě podsvětí, zemi i nebeskou klenbu a brání tak  vzniku chaosu.

Zatmění
Symbolika zatmění Slunce a měsíce bylo vždy považováno za vizi  velkých událostí. Tento symbol Obecně existoval měsíční kalendář dřív  než sluneční. Patří sem i význam síly o níž staré národy věřily, že je  za ubývajícího měsíce opouští, jejímž nejnižším bodem bylo zatmění  měsíce.

  • Význam: sexualita a dlouhý věk.
  • Význam - posiluje energii, dodává radost ze života, sebevědomí a jasnou mysl.
  • Význam: přivolává příznivé a blahodárné změny, otevírá nové perspektivy a vyhlídky na úspěch v osobním životě.

Otvoriť okno cookies