Menhiry z pískovce

Kamenný menhir není pouze oblíbenou zbraní známého galského komiksového hrdiny Obelixe. Je to především unikátní dekorativní prvek, který naprosto jedinečným způsobem zkrášlí zahradu, park či jiné veřejné prostranství.

Historie používání menhirů v krajině

Menhiry, kamenné bloky podlouhlého tvaru zasazené svisle do země, se vyskytují po celém světě již od druhé poloviny 1. tisíciletí před našímletopočtem. Většinou nejeví žádné známky opracování, zřídka je naznačená lidská postava, oděv či zbraň. Někdy jsou uspořádány do řad (tzv. alignementů) nebo do kruhu (tzv. kromlech). Asi nejznámější kruhové seskupení menhirů na světě je Stonehenge na Britských ostrovech, nejznámějším menhirem v ČR je Kamenný pastýř u Klobuk.

Menhiry z pískovce

Menhir jako zdroj pozitivní energie

Mnoho lidí věří, že velké masivní kusy kamene nebo jejich seskupení jsou zdrojem pozitivní energie v kameni naakumulované během miliónů let, po která byl kámen součástí Země. V dávných dobách se menhir vztyčoval na určitém místě kvůli sledování cyklů ročních období. Po celém světě lze nalézt mnoho příkladů lokace menhirů na místě, kterému je přisuzována zvláštní důležitost.

Kamenný menhir na vaší zahradě

Pokud hledáte originální způsob, jak ozvláštnit vaší zahradu, park či jiné prostranství, umístění jednoho či více kamenných menhirů je jednou z možností, jak váš úmysl zrealizovat. Díky dlouholetým zkušenostem s těžbou masivních kusů pískovce vám budeme nápomocni s výběrem konkrétního kusu kamene, jeho přepravou na místo a bezpečnou instalací. Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem.

Přečtěte si více o našich projektech instalace kamenných menhirů.

Otvoriť okno cookies