Venkovní kuchyň - Praha

Ačkoliv se tato realizace zahradní kuchyně v Praze na Bílé Hoře řadí svou velikostí spíše mezi ty menší, museli jsme při návrhu brát v úvahu velké množství faktorů, které ovlivnily finální podobu celého projektu.

Základní požadavky na zahradní kuchyň ze strany investora

Podle zadání investora bylo třeba vzít v úvahu několik důležitých faktorů. Zaprvé, zahradní kuchyň měla být přistavěna k domu tak, aby bylo sezení chráněno před severním větrem, který v lokalitě během roku převládá. Při přístavbě ke zdi domu jsme také museli zohlednit fakt, že přilehlá stěna domu je již zateplena polystyrenem. Žár z krbu tak nesměl tuto izolaci poškodit. Další požadavek zněl otevření  celé kuchyně směrem na terasu a k bazénu, aby mohl investor v klidu vychutnávat pohodu v zahradní kuchyni a zároveň mít přehled o dětech, které si často na terase a u bazénu hrají.

Venkovní kuchyň - Praha

Originální řešení zakrytí zahradní kuchyně

Nejoriginálnějším prvkem celé zahradní kuchyně je její zastřešení. To je řešeno s pomocí elektricky ovládané markýzy, umístěné nad dřevěnou pergolou. Za příznivého počasí je tak možné ponechat prostor kuchyně otevřený a pergola může obrůst např. vinnou révou. V případě nepříznivého počasí či příliš ostrého poledního slunce stačí markýzu rozvinout a zábava může nerušeně pokračovat.

Kamenná anglická dlažba

Celá plocha podlahy u této zahradní kuchyně je vydlážděna z tzv. anglické dlažby. Jako materiál je použit tvrdý, velmi odolný pískovec, který je na povrchu drsný a ani při dešti neklouže. Masivní police pod klenbou slouží k přípravě jídla. Dřevo na uzení a grilování je hned po ruce pod policí, aby se pro něj nemuselo daleko chodit.

Zde najdete článek na téma zahradní kuchyně na serveru MůjDům.cz.

Otvoriť okno cookies