• Úvod
  • >
  • Realizace
  • >
  • Zahradní posezení s krbem z kamene a sklepem na víno – Holešov

Zahradní posezení s krbem z kamene a sklepem na víno – Holešov

Zahradní posezení doplněné venkovní kuchyní z kamene je skvělou volbou, která umožňuje strávit společné chvilky v exteriéru při každém jídle i mimo něj. Majitelé tak nejsou fixováni na stravování v interiéru a když je příjemné počasí, mohou si ho naplno užívat i venku.

V Holešově jsme budovali krásné zahradní posezení s krbem z kamene, který je fascinující i svým rozsahem. Realizovali jsme zahradní posezení s krbem z kamene a udírnou, které navazuje na dveře vedoucí do vinného sklepa z masivních kamenů. Každý host se zde musí cítit doslova jako v ráji. Příjemné zahradní posezení s čerstvě připraveným jídlem na ohni doplněné vínem přímo z Kamenného sklepa. I pro nás se jednalo o zajímavou výzvu, které jste se rádi chopili a výsledek jistě stojí za to.

Zahradní posezení má modernější vzhled, který doplňují tradiční prvky ze dřeva a z kamene - přírodního pískovce. Dřevo bylo použito zejména na skřínky z dubu s antic povrchem a kovanými panty. Zahradní posezení s krbem je skvělé v tom, že zde nikdo není omezen přípravou jídla v krbu či udírně. Krb s udírnou zde slouží jako doplněk zahradní kuchyně, která obsahuje prostorný pracovní pult, zmíněné skříňky ze dřeva a také plynový vařič. Může se zde tedy připravovat široká škála pokrmů. Ačkoliv je celá stěna výhradně z kamene - přírodního pískovce, klenby jsou vybílené, čímž bylo dosaženo zajímavého kontrastu. O úložné prostory tu není nouze, uživatelé ho mohou využít jako prostor pro nádobí, příbory, nářadí i pomůcky pro přípravu jídel.

Zahradní posezení s krbem z kamene a sklepem na víno – Holešov

Zahradní posezení -prostorné řešení

Prostor zahradního posezení je zde vizuálně oddělen dveřmi vedoucími do sklepa z kamene. Krb z kamene byl umístěn do rohu a přímo navazuje na udírnu. Společně se zahradní kuchyní s plynovým hořákem nabízí možnost, jak připravovat teplé pokrmy pro větší množství lidí najednou.  Krb z kamene zde není řešen jako hlavní těžiště, tím je prostor pro hosty, který je vhodný pro setkání většího množství lidí.

Díky otevřenosti prostoru se zde žádný host necítí stísněně a má přímý přístup do zahrady. Nad hlavami hostů jsou dřevěné krovy s doplňujícím osvětlením.

Fascinující sklep z kamene

Nenápadné dveře (dělané na míru z dubového dřeva) vedou do úchvatného sklepa z kamene, do kterého se sestupuje kamennými schody. Nejde o malý sklípek nabízející pouze místo pro víno. Víno se zde archivuje na kamenných klenbách. Je zde i kamenné posezení a výklenky s bílým pozadím, které najdeme i v exteriéru. Posezení ve sklepě je příjemným a intimním místem, kam se mohou hosté odebrat, když chtějí mluvit v soukromí nebo když se chtějí oddávat ochutnávce vinného moku v poklidné atmosféře kamenného sklepa. Nechybí zde silné osvětlení, aby zde dokonale vyniklo každé zákoutí. Z kamene je zde vše, od podlahy až po strop, který je ve tvaru klenby.

Projekt zahradního posezení s krbem z kamene je vhodný nejen pro rodinné domy, ale i pro restaurace a hospody, které chtějí ukázat svým hostům skutečnou prestiž.

Otvoriť okno cookies