Obklad domu a bazénu – Dům roku 2011

Využití tradičního přírodního materiálu v současné architektuře byl záměr, který v spojil designéra Karla Hrdinu s autorem návrhu, architektem Ivem Švábenským. Výsledek jejich spolupráce byl v prestižní anketě Dům roku 2011 oceněn titulem v kategorii Individuální domy.

Obklad domu a bazénu – Dům roku 2011

Kámen jako přírodní obklad – nádech venkovské Francie

Investor, inspirovaný anglickým a francouzským venkovem, měl jasnou představu. Oslovil ho zejména přírodní pískovec a dřevo a jejich řemeslné zpracování na té nejvyšší úrovni. Vážíme si nejen ocenění, které tato realizace obdržela, ale především toho, že jsme u takto náročného investora uspěli jako dodavatelé kamenických pracínejvyšší kvality.

Kvalita kamenických prací i pro ty nejnáročnější

O náročnosti zadavatele nechť hovoří fakt, že pan architekt Švábenský byl v pořadí pátým architektem, kterého investor oslovil s požadavkem na zpracováním studie. Až jeho návrh měl úspěch a při hledání dodavatele kamenických prací byl osloven kamenický mistr Karel Hrdina. "Jakmile jsem zjistil, že investor požaduje přírodní kámen, kontaktoval jsem Karla Hrdinu, se kterým jsem spolupracoval až do dokončení stavby. Vždyť kvalita provedených kamenických prací hovoří za vše," dodává Ivo Švábenský.

Další informace o této realizaci na následujících odkazech:

  • www.dumabyt.cz - rozhovor s architektem Švábenským k vítěznému projektu.
  • bydleni.idnes.cz - článek o projektu s bohatou fotogalerií.
  • is-arch.cz - informace o projektu na stránkách arch. studia Ivo Švábenského

Otvoriť okno cookies