• Úvod
  • >
  • Blog
  • >
  • V Časopise Bydlení stavby reality v rubrice návštěva vyšel článek Gurmánova zahrada na téma letní kuchyně

Zveřejněno: 5. Října 2023

V Časopise Bydlení stavby reality v rubrice návštěva vyšel článek Gurmánova zahrada o naší zahradní kuchyni ve stylu la Provence

Zahradní kuchyně je ideální nejen do horkého letního počasí, kdy přes den slunce praží a soumrak přímo vyzývá k posezení s přáteli, ale i na podzim, kdy jsou večery už chladné.

Velkou zahradu získala rodina majitele spolu s rozlehlým hospodářským stavením v malé vesnici nedaleko Hradce Králové. Rozsáhlá rekonstrukce ze stavení vytvořila plnohodnotné a příjemné dvougenerační bydlení pro velkou rodinu a zvelebení se měla dočkat i zahrada. Po konzultaci se zahradními architekty se vášnivý rybář rozhodl ve spodní části svažitého terénu, kde k tomu vzrostlá vrba přímo vyzývala, zbudovat přírodní jezírko, které by sloužilo nejen pro letní osvěžení, ale i pro chov ryb.

Od myšlenky nebylo daleko k činům, za pár měsíců už modrou vodu obkroužilo rákosí a na hladině se pyšnily lekníny. Zcela zřetelně bylo možné zahlédnout i hejna červených rybek spolu s vysazenými mladými kapříky. Ke spokojenosti majitele začínala zahrada růst. Do krásy přesto tady rodině stále něco chybělo – místo pro velké sešlosti jejich početného příbuzenstva. U zahradního posezení s grilem se museli spokojit jen s malou terasou za domem v horní části zahrady. „A co zbudovat rozlehlé kryté posezení s velkým krbem u oblíbeného jezírka, kam by se pohodlně vešla nejen rodina, ale i početní přátelé, a mít tak všechno pěkně pohromadě?“ napadlo majitele zahrady. Povolal stavební firmu, která slíbila, že se o vše postará.

Otevřít okno cookies