Anglické krby s otevřeným ohništěm

Lidé jsou v restauracích již zvyklí, že jim číšník přinese hotové jídlo a bohužel jim tak unikne celý ten zajímavý proces, jak jejich pokrm vzniká. To se ovšem netýká restaurace s velkým Anglickým krbem s otevřeným ohništěm, kde mohou návštěvníci sledovat proces přípravy masa a nasávat lahodnou vůni, která ještě více podpoří chuť k jídlu. Jednou z takových restaurací je Svatojánský dvůr, ve kterém jsme realizovali velký Anglický krb s otevřeným ohništěm. Jedná s o rozsáhlý prostor, ve kterém byla v minulosti konírna, později kanceláře a archiv.

Jelikož je to jeden z nejstarších místních objektů, museli jsme při pracích postupovat tak, aby vše zapadalo do tradičního stylu. Původně v daném místě žádný krb nikdy nebyl a tak jsme ho realizovali včetně komína a celé pískovcové stěny. Z důvodu nedostatku prostoru jsme komín nevedli prostředkem krbu, ale stranou. Na stěnu i Anglický krb byl použit stejný kámen, aby místo působilo uceleným dojmem.

Anglické krby s otevřeným ohništěm

Realizace Anglického krbu s otevřeným ohništěm

Anglický krb s otevřeným ohništěm zde slouží nejen pro přípravu jídel, ale i jako místo, kam se upínají zraky hostů. Mohou na vlastní oči sledovat, jak se připravuje jejich jídlo. Samotný Anglický krb s otevřeným ohništěm je dimenzovaný i pro opékání kachen, kuřat a steaků. Stylově byl vyřešen i úložný prostor na dřevo, který je umístěný do okrasné klenby. Dřevo tak nezabírá žádný prostor navíc, jedná se o praktické a dekorační řešení v jednom. Restaurace je tak doplněna i o příjemnou vůni dřeva, což dotváří jedinečnou atmosféru celého objektu.

Při výběru Anglického krbu s otevřeným ohništěm jsme navrhli typ, který se vyrábí již od 17. století v Anglii. Vyroben byl z velkých a pečlivě opracovaných masivních kusů kamene. Kamenná stěna tvoří společně s Anglickým krbem s otevřeným ohništěm historický ráz a návrat ke kořenům, který není narušený zbytečnými výdobytky moderní doby. Celý prostor je prakticky doplněný o kamenné desky tvořící police pro dekorační předměty a užitečný pracovní prostor okolo Anglického krbu. Záměr zde byl dokonale splněn a hosté jsou vždy příjemně přivítáni přírodním teplem z rozpáleného krbu s otevřeným ohništěm i fascinující historickou atmosférou.

Otevřít okno cookies