Kamenné stoly a lavice

Kamenný stůl, nebo lavice se může stát velmi originálním doplňkem vašeho zahradního posezení či terasy. Pokud chcete vlastnit naprosto originální kus zahradního nábytku, je kamenný stůl a lavice z pískovce možným řešením.

Na desky stolu používáme nejkvalitnější a nejtvrdší pískovec v ČR, který se výborně hodí na výrobu kamenných stolů. Konstrukce stolu se povětšinou skládá z masivní středové nohy, na kterou je usazena pískovcová deska, strojově oddělená z velkého kusu masivního kamene. Na výrobu desek stolu pečlivě vybíráme pískovcové balvany, které mají unikátní kresbu a barevnou strukturu, kterou žádný jiný pískovec těžený v ČR nenabízí.

Kamenné stoly

Díky strojnímu opracování diamantovými nástroji je povrch desky perfektně hladký, tvar desky je možno ponechat buď přírodní, daný tvarem balvanu, ze kterého byla deska odříznuta, nebo lze kraje ručně či strojově upravit do požadovaného tvaru či rozměru.

Váha kamenného stolu

Vzhledem k váze celého kamenného stolu je potřeba předem zvážit způsob, jakým bude dopraven na místo a nainstalován. V případě nutnosti odlehčení celého stolu lze toto provést vyvrtáním dutiny do nohy stolu pomocí diamantového vrtáku.

Zde se můžete podívat na příklad kamenného stolu z Labského pískovce.

Otevřít okno cookies