Zahradní kuchyň - Hradec Králové

Tato námi postavená zahradní kuchyň si díky původnímu dodavateli prošla značnými „porodními bolestmi“, nicméně jak je vidět z fotografií níže, díky včasné intervenci z naší strany dospěl celý projekt až k vytouženému happy-endu. I když bez sbíječek se to tentokrát bohužel neobešlo...

Bohaté zkušenosti se stavbou zahradních kuchyní jsou naší hlavní devizou

Původní dodavatel celé stavby přislíbil investorovi z Hradce Králové dodání kamenné zahradní kuchyně v termínu, který byl podle našich zkušeností jak se lidově říká „šibeniční“, navíc rozpočet na provedení celé stavby byl zhruba poloviční v porovnání s běžnou cenou obdobné, námi dodané zahradní kuchyně. Bohužel (a nebo asi spíš bohudík) se nakonec ukázalo, že celá realizace je za takto nastavených dodacích podmínek naprostý nesmysl a do zbraně (pakliže lze sbíječku zbraní nazvat) jsme byli povolání my. Díky tomu nakonec vznikla zahradní kuchyň podle zcela nového konceptu z pera Karla Hrdiny.

Zahradní kuchyň - Hradec Králové

Kvalitní surovina je základem úspěchu při stavbě zahradní kuchyně

Při stavbě zahradních kuchyní používáme Labský pískovec s vysokým obsahem křemene, který se vyznačuje vysokou pevností a houževnatostí, takže je vhodný i např. k výrobě dlažby či kostek. Kámen vybíráme přímo v kamenolomu, veškerý materiál prochází přísnou kontrolou kvality. Díky dlouholetým zkušenostem s těžbou pískovce jsme schopni rozpoznat kvalitní surovinu od zvětralé, což laik normálně nepozná.

Toskánský venkov na zahradě v Hradci Králové

Investor si přál zahradní kuchyň ve stylu evokujícím italský venkov z oblasti Toskánska a Vy můžete z fotografií posoudit, do jaké míry se nám podařilo jeho přání vyplnit. Kombinací pískovce a dřevěných prvků (střecha, dveře, okenice, nábytek...) jsme dosáhli příjemně hřejivého přírodního dojmu, který dál umocňuje praskání hořícího dřeva v krbu a vůně uzeného masa z udírny.

Zde najdete článek na novinky.cz, který vám poslouží jako inspirace při zařizování vaší zahradní kuchyně.

Otevřít okno cookies