• Úvod
  • >
  • Realizace
  • >
  • Plot z kamene a zahradní krb pod pergolou s kamenným komínem

Plot z kamene a zahradní krb pod pergolou s kamenným komínem

Ploty z kamene jsou impozantní stavbou, která přirozeně zapadá do každé krajiny a sama o sobě se stává nepřehlédnutelnou ozdobou domu. Ploty z kamene vytvoří dobrý dojem na každého návštěvníka ještě než samotný dům spatří a tak se stávají stále vyhledávanější možností, jak ohraničit pozemek. Oproti plaňkovým či pletivovým plotům působí nedobytným dojmem a jejich pořízením značně vzroste prestiž celého objektu.

Zatímco mnoho plotů podobu kamene pouze imituje, zde se jedná o skutečný přírodní kámen a sice kvalitní labský pískovec, který se používá i pro další kamenné stavby, například pro krby. Pyšní se nejen příjemným vzhledem, ale i barevnou stálostí, velkou pevností a dlouhou životností. Svou popularitou předčí i betonové ploty.

Plot z kamene a zahradní krb pod pergolou s kamenným komínem

Realizace Plotu z kamene

Tento plot z kamene jsme realizovali v Pardubicích v roce 2008-2009, včetně zahradního krbu z kamene s kulatým komínem. Plot z kamene zde tvoří souvislou stěnu, která je doplněná kovanou výplní a také kovovou bránou. Stejně jako u všech plotů, i zde bylo nutné vybudovat dostatečně hluboký základ. V případě plotů z kamene je to základ o hloubce 80 centimetrů pod zámrznou hloubku. Pro ploty z kamene doporučujeme minimální šířku 35 cm, ale většinou ji děláme 45 cm a více. Samotnou výšku hlavních sloupů děláme od 2 do 3 metrů.

Ploty z kamene jsou žádané nejen kvůli vzhledu a životnosti, ale také kvůli diskrétnosti, jelikož jsou stěny neprůhledné, dopřejí vám soukromí bez zvídavých pohledů sousedů a lidí z okolí.

Zahradní krb z kamene pod pergolou s kamenným komínem zde působí jako třešnička na dortu celého pozemku. Jedná se o místo vytvářející společenský prostor, který je v bezprostřední blízkosti domu a zároveň nabízí spojení s okolní zahradou.

Dokonalý výsledek postavený na zkušenostech

Zatímco na stavbu většiny plotů postačí realizace svépomocí nebo za pomoci stavebních firem, na stavbu plotu z kamene je zapotřebí specializovaná firma, jakou je Hrdina&České Pískovce s.r.o.. Postup zahrnuje použití tradičních nástrojů a postupů, které jsou pro tento typ stavby specifické. Mnohaletá praxe a zkušenosti našich kameníků jsou pak zárukou, že výsledek bude přesně podle představ. Vztah k práci s kamenem se vždy na stavbě plotu z kamene projeví. Nepoužíváme každý kámen, ale vždy vybíráme v lomu jen ty nejkvalitnější kusy. Často realizujeme ploty z kamene u hlavního vstupu, tedy tam, kde je estetický dojem nejvíce potřeba, ale pokud to rozpočet dovoluje, realizujeme i kamenné ploty kolem celého pozemku.

Otevřít okno cookies