• Úvod
  • >
  • Specialista na zahradní kuchyně Tomáš Hrdina

Specialista na zahradní kuchyně Tomáš Hrdina

Tomáš Hrdina (nar. 1974) je specialista na zahradní kuchyně. Dokáže o nich nejen poutavě vyprávět, jak ukázal v pořadu České televize Polopatě, ale kuchyně především vyrábí, a to v úzké spolupráci se svým týmem a otcem Karlem Hrdinou, návrhářem a stavitelem krbů.

Tomáš Hrdina vystudoval sochařskou a kamenickou školu v Hořicích. Ve svém řemesle se stále vzdělává, absolvoval kamnářský kurz, zajímá se o výstavbu různých typů pecí, jejichž původ sahá hluboko do historie.

Svůj první krb postavil v roce 1997, v době, kdy ještě předmět podnikání otce a syna Hrdinových neměl jasné obrysy.

V současné době mají Hrdinovi za sebou bezpočet venkovních altánů a ručně zhotovených zahradních kuchyní z přírodního pískovce pro klienty zvučných jmen. Zahradní kuchyni z kamene postavili například i na zrekonstruovaném zámečku Petrovice, jejich výrobek s chutí a uznáním vyzkoušel na olšanské farmě u Bolka Polívky také populární Zdeněk Pohlreich.

Tomášovým snem, který si již postupně naplňuje, je výroba částečně prefabrikovaných dílů z kamene, které umožní rychlejší, snazší a pro klienta také levnější výstavbu originální zahradní kuchyně.

Tomáš Hrdina

Otevřít okno cookies