Zahradní krb pod pergolou - Statenice

Tento zahradní krb vznikl jako součást komplexní dodávky kamenických prací. Kromě stavby samotného zahradního krbu zahrnovaly také obklad betonové zdi štípaným kamenem takzvaně „na sucho“, tj. bez spárování a pokládku tzv. anglické dlažby kolem bazénu.

Labský pískovec – společný jmenovatel všech našich prací

Celá zakázka byla nejdříve pečlivě prokonzultována s investorem a nad fotografiemi našich předchozích realizací jsme společně vybrali tu pravou kamenickou techniku pro každou součást dodávky. Všechny tři části projektu tvoří Labský pískovec, a to nejen pro snadnou opracovatelnost, ale především pro jeho estetickou hodnotu. Přírodní odstíny tohoto kamene, od šedé po okrovou žlutou, velmi dobře ladí s většinou exteriérů a hlavně dřevem, které bylo použito pro stavbu pergoly nad krbem.

Zahradní krb pod pergolou - Statenice

Několik tipů pro umístění zahradního krbu

Při rozhodování o tom, kam umístit váš zahradní krb doporučujeme vzít v úvahu následující faktory:

  • vzdálenost od kuchyně, terasy nebo vchodu na zahradu – ujistěte se, že vybrané místo není příliš vzdálené od domu, abyste se během večerů u krbu zbytečně „nenaběhali“, pokud něco v domě zapomenete
  • viditelnost místa z oken domu kamenné zahradní krby jsou nejenom vysoce funkční při přípravě něčeho na zub, ale jedná se o vysoce esteticky hodnotná díla. Někteří jim přisuzují pozitivní vliv na psychiku, neboť z nich vyzařuje díky jejich solidnosti „uzemněná“, pozitivní energie. Byla by proto věčná škoda vybudovat takové dílo někde v zastrčeném koutě zahrady.
  • výhled z místa, kde bude krb stát – čas strávený u vašeho kamenného krbu je čas určený pro relaxaci a načerpání nové energie, ať už je to deset minut nad raním šálkem kávy, nebo celý večer ve společnosti rodiny či přátel. Výhled z místa je rovněž velmi důležitým faktorem při rozhodování o umístění vašeho zahradního krbu. Díky dlouholetým zkušenostem s návrhy a realizací kamenných zahradních krbů můžeme nabídnout expertní názor v rámci první konzultace tak, aby váš krb stál opravdu na tom nejlepším místě a do vaší zahrady ideálně zapadl.

Umyvadlo z masivního kusu kamene

Při budování zahradního krbu je dobré myslet i na přívod vody. Ten se dá řešit mnoha způsoby, přičemž naše firma doporučuje jeden z nejelegantnějších možných. Jako doplňkový sortiment nabízíme instalaci kamenného umyvadla z jednoho masivního kusu kamene, který dokonale zapadne do celé zahradní kuchyně a dodá vašemu zahradnímu kuchyňskému koutu punc originality.

Otevřít okno cookies